Başhekim Mesajı

Başhekim Mesajı

Bursa Retina Göz Hastanesi web sitesine hoş geldiniz.

Bu kurumun amacı başta retina-makula-vitreus hastalıkları ve cerrahisi dalında olmak üzere göz hastalıklarının tüm dallarında tedavi hizmeti vermenin yanı sıra “Göz Hastalıkları” konusunda klinik araştımalar yapmak ve özellikle “Retina-makula-vitreus Hastalıkları ve Cerrahisi” konusunda göz hekimlerine uzmanlık sonrası eğitimler vermektir.

Kurumumuzda göz hastalıklarının tüm branşlarında uzmanlaşmış deneyimli bir hekim kadrosu ile çalışmaktayız. Kurumumuza gelen hastaların önemli bir kısmını diğer sağlık kurumlarından göz hekimlerin gönderdiği tanı ve tedavisinde güçlükler yaşanan hastalar oluşturmaktadır.

Çalışma konularımız göz ile ilgili tüm hastalıkları içermekle birlikte özellikle retina hastalıkları bölümünde yeralan diabetik retinopati, yaşa bağlı makula dejenerasyonu (sarı nokta hastalığı), retina yırtıkları ve retina dekolmanları, göz yaralanmaları, çocukluk çağı retina hastalıkları, doğumsal retina hastalıkları, prematüre retinopati (ROP) tedavisi, vitreomakuler yüzey patolojileri, makula delikeri ve retina vaskuler tümörleri gibi nadir görülen retina hastalıklarınının tanı ve tedavisini içermektedir. Ayrıca erken doğuma bağlı gelişen prematüre retinopatisi (ROP) nin takibinde diğer hastanelerin yenidoğan yoğun bakım ünitelerine konsultasyon hizmeti de verilmektedir. Yanısıra göz hastalıklarının diğer branşları olan katarakt, glokom, kornea hastalıkları, keratokonus, refraktif cerrahi, şaşılık, okuloplastik cerrahi dallarında da hizmet verilmektedir.

Web sayfasında “Hastalıklar” bölümünde göz hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgili, “Tetkikler” bölümünde göz hastalıklarının tanısında kullanılan yardımcı testler ile ilgili, “Tedaviler” bölümünde ise göz hastalıklarında uygulanan tedavilerin detayı ile ilgili aydınlatıcı açıklamalar bulabilirsiniz.

Ayrıca “Araştıma ve Eğitim” bölümünde kurum hekimlerinin yaptığı çalışmalar, eğitim amacı ile katıldıkları toplantılardaki faaliyetleri, ve dergilerde yayınladıkları çalışmalar sunulmuştur.

Web sitemizin, ziyaret edenlerin aradıklarını bulmalarına yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

Prof. Dr. Remzi AVCI

ravci@retinagozhastanesi.com

Tel:0532 437 39 61